O AUTORZE PROJEKTU

 

Krzysztof Perz urodził się 26 lutego 1968 roku w Katowicach. Ukończył III L.O. im. Adama Mickiewicza w Katowicach, następnie studiował Geografię na Uniwersytecie Śląskim. Będąc na drugim roku rozpoczął własną działalność gospodarczą w efekcie czego na czwartym roku studiów podjął decyzję o rezygnacji ze studiów. W roku 1996 stworzył pierwsza swoją dużą firmę. Było to biuro podróży, które już dwa lata później uzyskało status największej firmy w Polsce organizującej wakacje na jachcie na Morzu Śródziemnym. W latach 1998 - 1999 firma zatrudniała kilkudziesięciu skiperów z czego kilkunastu Kapitanów Żeglugi Wielkiej. W roku 1999 ze względu na zaostrzającą się wojnę w Kosowie zlikwidował firmę i zajął się trejdingiem. 

Z perspektywy czasu przełomem i datą rzutującą na całą przyszłość stał się 12 Września 2001 roku. W tym dniu w godzinach rannych skontaktował się z Ambasadą Amerykańską w Polsce, gdzie przedstawił teorię spekulacyjnego ataku na rynkach finansowych przed 11 Września. Jeszcze przez wiele lat po tym zdarzeniu nie do końca zdawał sobie sprawę z jego wagi. Można to porównać do przebywania w oku cyklonu, gdzie przecież panuje względny spokój.

 

 

 

W latach 2003 - 2004 na krótko poczuł się pisarzem. W tym czasie skończył dwie powieści, jedną: "Crazy Bull" nawet wydał. Powieść opisywała olbrzymią spekulację na GPW, która w realiach 2003 roku mogła całkowicie zniszczyć polski system finansowy.
Gdy w roku 2005 uruchomił własną firmę spekulującą na światowych rynkach, bardzo szybko został otoczony przez ludzi z tak zwanych służb.  Zaczęło się od kontaktów nieformalnych, ewoluowało w stronę nieformalnego doradztwa. Już wtedy lansował tezę, że we współczesnym świecie wojny toczy się na rynkach kapitałowych. Próby odtworzenia systemu, dzięki któremu dało by się przeprowadzić spekulację na rynkach przed 11 Września, w taki sposób, aby od drugiej strony ( czyli tej kontrolującej ) nie dało się namierzyć rzeczywistych sprawców, skutkowało współtworzeniem systemów do walki z terroryzmem, czy do walki z praniem brudnych pieniędzy z wykorzystaniem rynków kapitałowych.  Od tego czasu bardzo dba o swoją prywatność. W ostatnich latach zajmuje się wyłącznie inwestycjami na rachunek własny.

 

 

 

 

Gdy po raz pierwszy zetknęłam się z tym projektem wydawał mi się totalną abstrakcją.
Gdy poznałam Pana Krzysztofa szybko zmieniłam zdanie.

 

- Kasia Rabczyńska

Zawsze fascynowała mnie giełda.
Po raz pierwszy zetknąłem się z projektem w którym dobrze prowadzona spekulacja kreuje wartość. To naprawdę może zadziałać.

 

- Sławomir Nowicki

 

 

Wow. Polak na czele listy najbogatszych ludzi na świecie? Kibicuję z całego serca.

 

- Artur Gabroth

 

Albert Einstein powiedział kiedyś, że wyobraźnia jest ważniejsza od nauki.

Bo nauka opisuje teraźniejszość, a wyobraźnia kreuje przyszłość.

 

- Robert Richardson

  

PROJEKT LIBERTY KRZYSZTOF PERZ

stooq.pl